Kontakt telefoniczny do biura:
(82) 560 58 27
607 579 278


Znaki drogowe - aktualizacja Aby pobrać aktualizację modułu ZNAKI DROGOWE prosimy przygotować nr licencji i zalogować się na stronie.
Znaki drogowe - wersja demo Aby pobrać wersję demo modułu ZNAKI DROGOWE wystarczy zalogować się na stronie.
Poprawione pobieranie plików Z przyczyn od nas nie zależnych (ograniczenia serwera) pojawiały się problemy podczas pobierania plików. Problem został rozwiązany, przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Nowa strona firmy Lispus Witamy na nowej stronie www. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nowsza odsłona aplikacji do obliczania PROGNOZ RUCHU tutaj


W celu ujednolicenia założeń do analiz i prognoz ruchu (tak aby prognozy były wykonywane na zbliżonych założeniach dla podobnych projektów) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wprowadziła metodę obliczania prognoz ruchowych w zależności od wzrostu PBK w dowolnych podregionach.

Zaktualizowana tabela prognozowanych wzrostów PKB obowiązuje dla wszystkich analiz i prognoz ruchu zleconych po 1 lipca 2012.
Na podstawie prognozy ruchu w połowie okresu eksploatacji wylicza się liczbę osi obliczeniowych 100kN/d/pas. obl. niezbędną do określenia kategorii ruchu. W poniższej tabeli określamy wstepnie wartości współczynników przeliczeniowych na osie obliczeniowe

Dane ruchowe w roku bazowym
Typ samochodu Liczba poj. [P/d] Wsp. przeliczeniowy na osie obliczeniowe
So -
Sd -
Sc
Scp
A
M -
C -
R -


Rok bazowy
Rok oddania do uzytkowania
Okres prognozy lat
Podregion
Przekrój drogi 1x2 2+1 1x4 2x2 2x3 2x4

Licznik: 17541.


(c) LISPUS 2000-2013